Baba-mama jóga mozgásfejlesztéssel
Az anya regenerálódását segítő gyakorlatok mellet nagy hangsúlyt kap az órán a babák mozgásfejlődését támogató gyakorlatsor.
Az órai ászanák tudatos felépítése elősegíti a babák idegredszeri- és mozgásfejlődésének egészséges kialakulását azáltal, hogy stimuláljuk a kisbabák taktilis-, proprioceptív – és vesztibuláris rendszerét, mindezt játékos formában énekekkel és mondókákkal tarkítva.
Mit ad a babának és a mamának?
- A kismamák hasznos információkat tanulhatnak meg a gyermekük mozgásfejlődését segítő módszerekről, amelyeket nem csak az órán, hanem otthon is gyakorolhatnak a napi rutin részeként.
- Megtudhatják, miért fontos a csecsemőreflexek oldása, az egyensúlyérzék fejlesztése, és hogy mi számít eltérő fejlődésnek, azokban hogyan tudják segíteni babájuk helyes fejlődését (hasalás, átfordulás, helyes kúszás-mászás).
- Ha éretlen az idegrendszer, a gyakorlatok segítenek a helyes ritmusú fejlődésben, megalapozva ezzel a későbbi mozgásfejlődést, a beszédindulást és az iskolás kori írás-olvasás készséget.
- Császármetszéssel született babák speciális igényeit és fejlődésüket támogató gyakorlatok sajátíthatók el.
- Támogató és megtartó közeg a kismamáknak.
- Segít elmélyíteni a baba-mama kapcsolódást.
Az óra felépítése:
Az órát ráhangolódással és baba masszázzsal kezdjük, majd mondókás, énekes és játékos gyakorlatokkal ösztönözzük a helyes mozgásminták kialakulását.
Ezt követi az anyuka regenerálódását elősegítő jógagyakorlatsor, ahol többször visszakapcsolódunk a babához is, majd ezt egy közös babás-mamás jógagyakorlatsor követi, szem előtt tartva a szülés utáni test igényeit.
Szükséges eszözök:
- babatakaró
- csörgő, kedvenc játék
- esetleg hosszú, lógós anya nyaklánc
A kisbabás órát 6 hetes kortól kb. 8 hónapos korig ajánlott látogatni.